Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

04.04.2022

CRONIMET Nordic pani koos tütarettevõtte Eesti Vanapaberiga õla alla Tartu linna koolilaste ringmajandusalasele haridusele, luues koostöös linnavalitsusega koolidele vanapaberikäitlust tutvustava õppematerjali.

Koolides kasutamiseks valmis videoklipp, mis räägib, miks on oluline vanapaberit koguda, mis liigitub vanapaberiks, mis mitte ning mida ühest või teisest vanapaberi liigist toodetakse. Samal teemal valmis ka interaktiivne mobiili- ja arvutimäng, kus lapsed saavad oma teadmisi testida. Mäng on Adact’i keskkonnas avatud aprillikuu jooksul ja seda on võimalik koolitunnis näiteks terve klassiga mängida. Pärast mängu läbimängimist on tulemuste lehel näha ka õpilase koht kõigi mängu mängijate pingereas. Samas on mängukeskkond ligipääsetav kõikidele ning leitav lisatud QR koodi kaudu või aadressilt: https://tartu_vanapaberivoistlus.adact.me/mang Õppevideo asub Youtube´i lingil: https://youtu.be/ycDOHQJfhNk
QR

Linnapea Urmas Klaasi sõnul on Tartu eesmärk olla roheline teerajaja, mille osaks on kindlasti ka taaskasutuse arendamine. „Käesoleva õppematerjali tootmine näitab, kui hästi on võimalik linna, koolide ja ettevõtjate koostöös astuda väga konkreetseid samme, mis aitavad suurendada meie laste teadlikkust ringmajanduse vajalikkusest ja sellega Tartu linna visiooni ellu viia,“ ütles Klaas.
Lisaks korraldab Eesti Vanapaber septembri teises pooles ja oktoobri alguses Tartu koolide vahelise vanapaberi kogumise võistluse. ”Sügisesel võistlusel paneb Eesti Vanapaber parimatele koolidele välja ka rahalised auhinnad, mis on mõeldud koolikeskkonna parendamiseks. Millise koolikeskkonna parendamise eesmärgi nimel üks või teine kool võistleb, on koolide endi otsustada ja oma õpilastele selgitada,” ütles Eesti Vanapaberi tegevjuht Jaan Ohtra.
Eesti Vanapaber kogus ja suunas eelmisel aastal ümbertöötlemisele 12 000 tonni vanapaberit. See on kogus, mis säästab, 204 000 puud, 36 000 000 kWh energiat, millest piisaks 12 000 keskmise Eesti kodu aastaseks elektrivajaduseks ning 360 000 kuupmeetrit vett, millest jätkuks 11 200 keskmise Eesti pere aastaseks veevajaduseks.

FB banner frameart 1080x1080 01

 

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.