Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

10.07.2022

Rally Estonial osalevad WRC sõitjad annavad ralli avamispäeval autogrammid suurtoetaja CRONIMETi tellitud skulptuurile „Nutikas Kratt“, mis müüakse heategevuslikul oksjonil ning müügitulu annetatakse Ukraina sõjapõgenike laste heaks.

„Tegemist on ainulaadse taiesega ja ainulaadse toetusaktsiooniga rahvusvahelise rallikogukonna poolt Ukraina sõjapõgenike heaks,“ ütles Rally Estonia kommerts ralli direktor Tarmo Hõbe. „Usun, et rallisõbrad hindavad sellist võimalust kõrgelt ja huvi oksjoni vastu on suur.“
Skulptor Kalle Pruudeni vanametallist valmistatud kahemeetrine „Nutikas Kratt“ on oksjonipakkumisteks avatud osta.ee keskkonnas 11.-20.juulini. Oksjonil saab osaleda klikkides siia. Kuju tellis Rally Estonia suurtoetaja, Eesti suurim vanametalli ringmajandusettevõte CRONIMET. Ettevõte juht Eva Pedjak tõi ideest rääkides esile, et tavapärase sulatusahju saatmise kõrval võib metallile uue elu anda ka kunstiteostes.
Kalle Pruudeni sõnul sündis skulptuuri idee heategevast mõttest – Ukraina lastest. „Selle põhjal tegin CRONIMETi Paldiski platsil ka materjali valiku. Üldine vorm oli mul peas juba siis olemas, teadsin, et meil on vaja paari suuremamõõdulist põhivormi andvat elementi, millele lisanduvad eri materjalidest ja võimalikult mitmekülgsete vormidega detailid,“ ütles Kalle Pruuden, keda loomisel abistas meister Jaanus Arna.
Skulptori sõnul on „Nutikas kratt“ olemuselt nagu virtuaalmaailma või arvutimängu tegelane, mis on kutsutud pärisellu. „Töös on allusioonid teismelistele nii omasesse arvuti- ja digimaailma,“ räägib Pruuden. „Eesmärgiks sai siduda tehnoloogia laste
CRONIMET on Rally Estonia suurtoetaja juba kolmandat järjestikust aastat, tänavune WRC 50. juubelihooaja seitsmenda etapi stardi- ja finišipoodium leiab aset Tartu kesklinnas, Raekoja platsil, kus lisaks enneolematule meelelahutusele on kõikidel huvilistel võimalik ka ainulaadset ’’Nutikas kratt’’ skulptuuri näha 14.juulil juba oma silmaga.
CRONIMET ja Rally Estonia on asutajaliikmed keskkonnaalases algatuses Rohetiiger, mille eesmärgiks on Eestile uue jätkusuutliku majandusmudeli väljatöötamine.

skulptuur A1 03 small"Nutikas Kratt", Kalle Pruuden, Jaanus Arna 2022.

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.