Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

10.11.2022

Tartu linna koolide vahelise vanapaberi kogumise võistluse võitis Kroonuaia kool, kokku kogusid Tartu lapsed kampaanias ligi 25 tonni vanapaberit.

Kroonuaia kooli lapsed kogusid õpilase kohta 24,3 kg, teise koha saavutanud Kristliku põhikooli lapsed 11,7 kg ja Tähe TERA lapsed 10,3 kg vanapaberit. Tublimad koolid said CRONIMETi sõsarettevõttelt Eesti Vanapaber rahalise auhinna oma koolikeskkonna parendamiseks vastavalt 3000, 2000 ja 1000 eurot. Lisaks loositi välja kaks lohutusauhinda Veeriku koolile ja Mart Reiniku koolile, nemad said koolikeskkonna hubasemaks muutmiseks 500 euro väärtuses Gardesti kinkekaarte. Veeriku kooli lapsed kogusid absoluutarvestuses kokku ka kõige suurema koguse vanapaberit – 4700 kg –, aga kuna tegu on suure õpilaste arvuga kooliga, et mahtunud nad koguselt õpilase kohta esikolmikusse.

Krooniuaia kool vanapaberi võitjad veebiVõistluse võitjad Kroonuaia koolist koos Eesti Vanapaberi esindajate Jaan Ohtra (taga) ning Marion Aulega (paremal).
„Me võime Tartu laste üle väga uhked olla, vanapaberi kogus, mille me tänu neile uuele elule saame suunata, on muljetavaldav,“ ütles Eesti Vanapaberi tegevjuht Jaan Ohtra. „See on kogus, mis aitab säästa 425 puud, 662 tonni vett ja 100 megavatti elektrienergiat, viimase numbri paremaks mõistmiseks saab öelda, sellest piisaks 33 keskmise Eesti pere aastaseks elektritarbimiseks.“
Vanapaberikampaania korraldasid Eesti Vanapaber ja CRONIMET Nordic koostöös Tartu linnaga ning selle eesmärgiks oli suurendada laste keskkonnateadlikkust, tutvustades ringmajanduse vajalikkust ning paberi(jäätmete) liigiti kogumise põhimõtteid. Juba kevadel andsid ettevõtted Tartu linna koolidele kasutada õppevideo ja mobiilimängu, mis õpetavad lapsi vanapaberit tundma.

Loe ka Postimehe artiklit sel teemal: https://tartu.postimees.ee/7643196/koolilapsed-tassisid-keldrid-vanapaberist-tuhjaks

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.