Saage tuttavaks – tegu on hõbedaga ehk keemilise elemendiga, mille sümbol Ag tuleneb ladinakeelsest sõnast argentum. Argentiina nime esmakordset kasutamist võib seostada Hispaania vallutajate reisidega Río de la Platasse 16. sajandi alguses. Juan Díaz de Solísi ekspeditsioonil laevahuku teinud uurijad leidsid piirkonnast põliselanikud, kes andsid neile hõbedast kingitusi.
Nagu öeldud, jõudsid hõbeehted meie maale alles 5. sajandil pKr, hõbemündid aga koguni veel neli-viis sajandit hiljem. Metalliga koos ei tulnud meile üle selle nimi – kust siis pärineb hõbeda eestikeelne nimi? Kui paljud metallinimed on eesti keelde tulnud laenuna, siis nimetus „hõbe“ pole laensõna, vaid senistel andmetel oma sõna, mis esialgu ei tähendanudki metalli, vaid omadust „pehme”. Ilmselt eristati seda metalli pronksist tema pehmuse alusel. Läänemeresoome algkeele hopeda on tuntud kõigis läänemeresoome keeltes ja ka lapi keeles. Vana tähendus „pehme“ on säilinud veel vepsas ja lapis. Ka soome keeles on kasutusel sarnane nimekuju „hopea“.
Säravvalge läikega väga plastset hõbedat on juba kaua kasutatud väärismetallina, sellest vermitakse münte, tehakse kaunistusi, ehteid. Sellest on tehtud ka kalleid laua- ja kööginõusid, osalt ilmselt ka seetõttu, et sel on tugev antibakteriaalne toime. Ehte- ja lauahõbe valmistatakse tavaliselt hõbedasulamist, kus on 92,5% hõbedat ja 7,5% vaske. Näiteks proov 925 tähistab, et hõbeda sisaldus on 92,5%.
Tööstuses kasutatakse hõbedat elektrijuhina, samuti peeglite valmistamiseks ning keemias keemiliste reaktsioonide katalüsaatorina. Hõbeda ühendeid kasutatakse fotofilmis, desinfektsioonivahendites ja biotsiidides. Hoolimata sellest, et see on suurima elektrijuhtivusega metall, on kalli hinna tõttu siiski elektriseadmetes kasutusel odavam vask. Suurima elektrijuhtivuse tõttu on hõbe väikseima takistusega metall.
Hõbemündid võeti kasutusele Lüüdias juba 700 eKr. Paljud rahvad on kasutanud seda oma rahasüsteemi baasväärtusena. Näiteks Suurbritannia naelsterling vihjab oma nimes ühele Toweri naelale hõbedale (sterling silver). Sanskriti, hispaania, prantsuse ja heebrea keeles tähendab sõna „hõbe“ nii hõbedat kui ka raha. Küll aga liikusid paljud riigid hõbedastandardilt kullastandardile, sest 19. sajandil avastati Ameerikas väga suured hõbedavarud ning kardeti, et seetõttu hõbeda väärtus langeb tunduvalt. 20. sajand tõi endaga kaasa ka kullastandardist loobumise.
Hinnanguline ülemaailmne hõbedatoodang 2023. aastal ulatus 26 000 tonnini.