Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

08.05.2021

Ringmajandusettevõte CRONIMET Nordic käitles 2020. aastal 480 tuhat tonni erinevaid metallijääke, millest piisaks umbes 580 tuhande uue sõiduauto valmistamiseks.

Eestis müüakse aastas 25-30 tuhat uut sõiduautot. Lihtne arvutus näitab, et CRONIMET Nordicus 2020. aastal kogutud metallidest saaks seetõttu näiteks valmistada sõidukeid koguses, millest piisaks umbes 20 aasta jooksul siinse uute sõiduautode nõudluse täitmiseks.
 
Volkswageni inseneride arvutuste kohaselt kaalub keskmine Euroopas toodetud sõiduauto 1185 kg, millest metalle on 825 kg. Täpsemalt on Saksamaa päritolu autohiiu teatel ühes autos:
 
· 540 kg lehtmetalli;
 
· 130 kg malmvalu;
 
· 75 kg sepistatud metalli;
 
· 80 kg kergsulameid;
 
· Aga ka: 120 kg plastmasse, 90 kg kummi, 50 kg klaasi, 35 kg värvi ning 65 kg muid materjale.
 
Müüki toodava vanametalli hinna saad mugavalt välja arvutada meie veebilehel oleva kalkulaatoriga, kui sisestad sinna oma müüdava metallikoguse. Samuti saad operatiivset infot hindade kohta lähima osakonna telefonilt. Juhul, kui kogused on suuremad või on vaja seadmeid demonteerida, milleks omal oskusi ja kohast transporti ei ole, tuleb samuti CRONIMET appi – vaja on pöörduda vaid lähima kokkuostupunkti poole.
 
Raha CRONIMETile müüdud metalli eest laekub sinu pangakontole samal päeval.
 

Hea teada!

Metallide ümbertöötlemisel on märgatav keskkonnasäästlik mõju. Metallide ümbertöötlemisele kuluv energiaressurss on tunduvalt väiksem kui metallide valmistamisel maagist. Samuti on metall ümbertöötlemisel tänulik materjal, mis palju oma omadustest ei kaota. Näiteks värvilisi metalle saab samaväärselt ümber töödelda lõpmatuid kordi.

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.