Kogutud metallijäätmed on väga hästi kasutatavad uute metallesemete tootmiseks. Aga kuhu täpsemalt meie vanametall jõuab ning mida sellest tehakse?

CRONIMET Nordicu käideldav must metall jõuab laevadega suuremas osas Türgi tehastesse. Roostevaba metall liigub peamiselt Soome ja Rootsi, vähemal määral ka Aasiasse. Must metall leiab kasutust ehituses ja masinatööstuses, sellest valmistatakse näiteks suuri kandekonstruktsioone. Meie käideldav roostevaba vanametall saab uue elu meditsiinitehnikas, auto-, lennuki- ja toiduainetööstuses. Sellest valmistatakse nii toiduaineid pakendavaid masinaid kui ka toiduainete pakendeid endid.

Samas võib metalli ringlus olla pea lõputu, nii näiteks saan metallist pakendijäätmeid saab muuhulgas kasutada omakorda järgmiste artiklite tootmisel:

· Autod;

· Mootoriosad;

· Torud;

· Külmikud;

· Rongid.

Hea teada!

Põhimõtteliselt on teras 100 protsenti taaskasutatav. Maailma tööstuse vajadus metallide järele on aasta-aastalt suurenenud. Nii kasvav nõudlus kui ka teravnev tähepanu looduskeskonna hoidmisele, on vanametalli väärtust kergitanud. Vaata siit, millise hinna CRONIMETis oma vanametalli eest saad.