Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

03.09.2021

Tartu linnapea Urmas Klaas tutvus reedel CRONIMET Nordicu ja Eesti Vanapaberi tööga, ning arutas koos ettevõtete juhtidega koolilaste ringmajandusalast teadlikkust tõstvate ühisprojektide käivitamist.

„Tartu linna energia- ja kliimakava 2030 on üheks visiooniks olla roheline teerajaja,“ ütles Urmas Klaas. „See tähendab muu hulgas ka roheliste lahenduste kasutuselevõttu, tarka ressursikasutust ja taaskasutust – ehk kõike seda, millega tegelevad CRONIMET ja Eesti Vanapaber.“ Linnapea sõnul on märgiline, et ringmajandusettevõtluses oma valdkonnas juhtival positsioonil olevad ettevõtted asuvad just Tartus.

Kohtumisel linnapeaga arutati kava korraldada Tartu linna koolidele vanapaberi ning -metallli ringmajandusaktsioon, mille eesmärk on suurendada õpilaste teadlikkust nende materjalide taaskasutusest ja liikide kaupa kogumise vajadusest. „See on hea näide, kuidas Tartu ettevõtjad saavad toetada linna visiooni olla roheline teerajaja,“ ütles Klaas.

CRONIMET Nordic on Eesti suurim vanametalli käitleja, kuid ettevõte opereerib ka Lätis, Leedus, Poolas, Soomes ja Rootsis. Ringmajandusettevõttena annab CRONIMET oma panuse tasakaalu loomiseks tööstuse toorainevajaduse ja loodusressursside säästliku kasutamise vahel. CRONIMET annab metallile uue elu, et luua oma lastele puhtam ja väärtuslikum elukeskkond. CRONIMETi sõsarettevõtte Eesti Vanapaber käitles eelmisel aastal 13 571 tonni vanapaberit, aidates sellega säästa enam kui 230 tuhat puud.

Vasakult: Tartu linnapea Urmas Klaas, Eva Pedjak (Cronimet), Jaan Ohtra (Eesti Vanapaber) ja Marko Erlich (Cronimet)

 

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.