Loome puhtama tuleviku

Tulevik on rohemajandus

Vähendame CO2 emissioone

Alati head hinnad

Hoiame kokku energiat

Metallid on taaskasutatavad

Säästame veevarusid

10.07.2022

Tartu kesklinnas Küüni tänaval on 10.agustini avatud fotograaf Rene Türki suureformaadiliste fotode näitus „Söögiks sobimatu, taaskasutuseks suurepärane“, mis sündis koostöös CRONIMETiga.

Maailma tööstuse vajadus metallide järele on aasta-aastalt suurenenud. Heaolu- ja tarbimisühiskonna mentaliteedis juurdunud käitumismustrid lükkavad inimkonda üha lähemale globaalse katastroofi kuristikuservale. Vältimaks viimase, saatusliku sammu astumist, on äärmine aeg teha muutusi kollektiivses mõttemaailmas ja keskkonnavaenulikus käitumises.
Läbi fotograaf Rene Türki kaameraobjektiivi vaatab meile vastu nihestatud maailm, mis sõlmib kokku keskkonnaprobleemide erinevad tahud. Mängides materjali vormi ja tekstuuriga kuni kõige peenemate detailideni, toob Türk oma piltidel metafoorselt esile metallide võimaluse igavesele ringkäigule vastandades sellele toidu kaduvuse.
„Tugeva visuaalse kuvandi leidmine metallide taaskasutusele oli mulle kui fotograafile väga inspireeriv, tähenduslik ja ainulaadne väljakutse. CRONIMETi vanametalli töötlemisplatsiga tutvudes kogesin taaskasutusse kogutud metallide ning tekstuuride mitmekesisust, mis tekitas võrdluspildi toiduainetega,“ ütles Rene Türk. „Sellest sündiski heureka, milles sõnum taaskasutusest ja metall materjalina saavad kõnekaks tervikuks just vastanduse – söögiks sobimatu, taaskasutuseks suurepärane – kaudu. Nii saigi loomeprojekti põhiliseks inspiratsiooniks vimkaga ja mänguline sõnum ise.“
Fotonäitus Tartu Kesklinnas Küüni tänaval Poe ja Uueturu tänavate vahelisel lõigul jääb avatuks 10.augustini. Näituse ellu kutsumisele aitas kaasa Tartu linn.
Rene Türk on fotograafina tegutsenud alates 2013. aastast. Vaimustus fotograafiast, töö fotograafina ja leidlikkus pildistamisel on Türkile toonud mitmeid rahvusvahelisi ja kodumaiseid auhindu ning tunnustusi. Valdavalt reklaam- ja portreefotograafina tegutsev Rene Türk on ka Lumiere fotostuudio asutaja ning fotograafide koolitaja.

Söögiks sobimatu taaskasutuseks suurepärane 5T 3778 EditFoto: Rene Türk

Menüü

See veebileht kasutab küpsiseid
Tutvu meie andmekaitsereeglitega.