Teise koha punktid sai Karl Pärtelpoja „Veelinnud“ ning esikolmikusse mahtus veel Karel Palmiste „Minion“.

Vanametall on kirg
Võidutöö autori sõnul valmis tema esimene vanametallist skulptuur 2015. aastal sugulasele sünnipäevakingiks. „Tasapisi siis oma käe peal jätkasin, varusin tööriistu, õppisin ja katsetasin edasi,“ rääkis Reisner. „Tänaseks on tavaline, et mul on keldris korraga üle poole tonni erinevat metallikraami ja peas palju ideid, millest paljusid teostadagi ei jõua.“ Mehe sõnul on metallitöö kirg nii tugev, et kui ta kuskil vanametalli vedelemas näeb, peab endale vastu näppe andma, et mitte kõike kokku koguda.
„Rüütli“ idee tekkis Reisneril Ahvenamaal, kus ta mõnda aega on elanud. „Külastasin seal vanu merekindluse varemeid ning natuke uurisin ajaloost ka. Mõned päevad hiljem garaažis märkasin metallikastis lähestikku vedelemas mootorsae lehte ning mootorratta piduriketast. Esimene mõte oli, et oh, need on ju mõõk ja kilp. Korjasin esemed lauale, nuputasin veidi edasi ning hakkasin sobituvaid tükke tasapisi kokku keevitama,“ jutustas mees. „Selgrooks sobis väga hästi nukkvõll, mis samuti kolakastis oli. Loomuliku kuju puusade näol andsid tummised laagrid, jalgade kandva osa jaoks leidsin vanad roostes puidupuurid ning mu oma Volvo vanadest õõtshoobadest said jalalabad. Ühest vanast traktori kolvist sai pea, kiivrile lõikasin vaatamise pilu sisse ja tegin ka mõned sõjaarmid peale. Kaks väiksemat nukkvõlli täidavad käte funktsiooni. Kõik detailid on käsitsi või akutrelliga lihvitud, seejärel keemiliselt puhastatud ja lakitud.“
Kuigi Reisneri esialgne mõte oli kuju teha aiakaunistuseks, kaunistab see nüüd hoopiski tema magamistuba. Oma töödega pakub meie võitja tutvumisvõimalust Facebooki lehel nimega Rainer Weldinghand.

Žürii tunnustab
Hindamiskogu liikme, fotograaf Rene Türki sõnul on „Rüütel“ suurepärane teos oma detailsuse ja viimistlusega ning materjalidest tuleneva leidlike kombineerimislahendustega.
Teine žürii liige, skulptor Kalle Pruuden tunnustas Karl Pärtelpoega, kes esitas konkursile lausa mitu tööd. „Väga hea materjalikäsitlus, väga mitmekülgne, eri valdkondade käsitlus, on nii kunsti kui ka tarbeesemeid,“ loetles Pruuden plusspunkte „Veelindude“ autori kohta.
Kolmanda koha saanud välikamin „Minion“ väljendab Rene Türki hinnangul suurepärast ja eristuvat mõtet praktilisest välikaminast. „Põlev suu detailina on väljendusrikas nüanss, mis praktilises kasutuses loob lisandelemendi,“ märkis ta.
Kokku esitati konkursile 25 erinäolist ja põnevat tööd. Lisaks Rene Türkile ja Kalle Pruudenile kuulusid žüriisse Eva Pedjak, Kristina Paaksi ja Marko Erlich CRONIMETist. „Vaimustav oli näha, milliseid hea kunstnikusilma ja kuldsete kätega meistrimehi Eestimaal leidub, loodan, et pildigalerii, mille võistlustöödest Cronimeti Facebooki lehel avaldamine, innustab veel paljusid teisi vanametallile kunstis uue elu andma,“ ütles CRONIMET Nordicu juht Eva Pedjak. „Olen südamest tänulik kõigile konkursist osavõtjatele.“
Konkursi võitja Rainer Reisner saab auhinnana oma pere Rally Estoniale viia. Karl Pärtelpoeg, Karel Palmiste, samuti loosi tahtel Marko Sild, Eduard Okružko ja Aivar Eesmann saavad auhinnaks Cronimeti dressipluusi ja meeneid.
Võitjatega võtame ise ühendust ja lepime kokku, kuidas auhind kohale jõuab.

Rainer Reisner “Rüütel”
Karl Pärtelpoeg “Veelinnud”
Karel Palmiste “Minion”