„Meil on Paldiskis avatud ettevõtte osakond, samuti opereerime regulaarselt sadamas, korraldades metallide vedu üle maailma ümbertöötlemistehastesse, ja mõistagi tunneme seetõttu vastutust ka selle linna hea käekäigu eest,“ ütles CRONIMET Nordicu juhatuse liige Eva Pedjak. „Üheks meie põhimõtteks on toetada tulevikku – ja noored seda vaieldamatult on – mistõttu oli meil väga meel aidata kaasa Paldiski elukeskkonna arendamisele ja noortele atraktiivse mängupaiga loomisele.“

Eestis ainulaadne spordirajatis on pea 1000 m² suurune ja seda saab kasutada erinevate liikumisvahenditega nagu rulad, BMX-rattad, rulluisud ja tõukerattad.

Monoliitne betoonist skatepark koosneb paljudest elementidest: erinevate kallakutega viraaž, hüpekad, vulkaan ja reilid (liutorud). Asfaltkattega pumptrack on uudne ja huvitav ning väga kaasahaarav liikumisrajatis. Lainetest (rolleritest) ja spetsiaalselt disainitud kurvidest moodustub rada, kus on võimalik ratta või rulaga kiigutades luua edasi liikumise energiat ilma otseselt väntamata/tõukamata. Kehamassi õige liigutamise tulemusena tekib üha suurenev hoog. Rada arendab koordinatsiooni, reaktsiooni, vastupidavust, jõudu ja sellel sõitmine on väga kaasahaarav.

Elamusspordi väljaku rajamine maksis kokku ligi 100 000 eurot.

Paldiski elamusspordi väljaku avamine 15.05. Foto: Kadri Kauksi