Pikaajaliste kriiside tõttu on kannatanud globaalselt niihästi metallide tootmise- kui ka tarnevõimekus. Nõudlus metallide järele on samal ajal olnud jätkuvalt suur. „Maailm on tormanud ühest globaalsest kriisist teise, turud on kogu viimase aasta olnud väga ebastabiilsed ja metallide hinnad püstitavad nüüd taas uusi rekordeid,“ ütles CRONIMET Nordicu juht Eva Pedjak BNS-ile. Viimase tõuke metallide hindadele andis sõja puhkemine Ukrainas, kuna agressiooni tõttu rahvusvaheliste sanktsioonide alla sattunud Venemaa on olnud suur metallide eksportija, samuti on Ukraina majanduses olnud suur osa metallurgiatööstusel, mis sõjas on nüüd suuresti kannatada saanud.
Samas ei prognoosi Eva Pedjak metallihindadele edaspidiseks sama järsku kasvu. „Ma ei näe, et selline suur hinnatõus ja turbulents võiks pikemas perspektiivis kesta, pigem hinnad lähiajal stabiliseeruvad uutel tasemetel,“ ütles ta.
„Mõistagi mõjutavad metallide maailmaturu hinnad vanametalli kokkuostuhindu ka Eestis,“ ütles Eva Pedjak. Seega tasub just nüüd üle vaadata ja korrastada oma valdused ning vanametall CRONIMETi platsile tuua, sest hinnad on praegu tõesti enneolematult head.
Nii näiteks on alumiiniumi segamaterjali kokkuostu hind aastatagusega võrreldes pea kahekordistunud. 86 protsenti on tõusnud roostevaba vanametalli ja 78 protsenti musta metalli plekijäätmete kokkuostu hind. Gabariitse musta metalli eest saab täna CRONIMETi platsil 62 protsenti rohkem raha kui aasta tagasi. Messingi hind on kasvanud enam kui poole võrra ja vasel 45 protsenti. Täpsemad hinnad leiate CRONIMETi veebilehel metalli kokkuostuhindade kalkulaatorist. Hinnad artiklile lisatud graafikutel on Cronimeti Tallinna osakonnast 25.03.2021 ja 26.03.2022 seisuga. 
Juhul, kui teil on vanametalli suuremas koguses, aitab CRONIMET alati ka materjali demontaaži ning transpordiga.
Eesti suurim vanametalli ringmajandusettevõte CRONIMET Nordic kogub igal aastal kokku ja transpordib üle maailma erinevatesse tehastesse taaskasutamiseks sadu tuhandeid tonne värvilist, roostevaba ja musta metalli. Eestis asuvad CRONIMETi metalli kogumisplatsid Tallinnas, Tartus, Viljandis, Kohtla-Järvel, Jõgeval ja Paldiskis, kuid ettevõte opereerib ka Lätis, Leedus, Poolas, Soomes, Rootsis ja alates eelmisest aastas ka Venezuelas.