„Igal aastal kulutatakse Eestis mõtlematult sadu tuhandeid eurosid ettevõtete jõulumeenetele, milleks on tihti odavamapoolsed ning keskkonnale mitte just eriti sõbralikud asjad – mina näiteks saan igal aastal päris mitu mõttetut plastist meenet, mida eristavad vaid kinkijate logod ja ühendab vaid asjaolu, et nendega pole mitte midagi mõistlikku peale hakata,“ ütles CRONIMET Nordicu juht Eva Pedjak. „Rohetiigri asutajaliikmena nägime siin võimalust taas keskkonna heaks midagi ära teha, ja kutsume üles ka kõiki teisi Eesti ettevõtteid seda ideed järgima.“

Rohetiigri eestvedaja Eva Truuverki sõnul on Rohetiigriga seotud hulk teadlasi, kes ühiskondlikust vastutustundest ja eraldi tasu saamata on aktiivselt kaasa aidanud tasakaalus majanduse visiooni ja energiateekaardi koostamisel. „Meie liikmete idee annab võimaluse suuremaid panustajaid aasta lõpus toetada ja tunnustada,“ lubas Eva Truuverk. “Ettevõtted, kes soovivad algatusega liituda, on teretulud Rohetiigriga ühendust võtma.”

CRONIMETi algatusega on liitunud juba ka veterinaarravimite, põllumajandus- ja lemmikloomatoodete hulgimüüja Dimedium. CRONIMET ja Dimedium on asutajaliikmetena liitunud Rohetiigri kestlike ettevõtete esindusorganisatsiooniga, et anda oma panus eestimaalaste keskkonnateadlikkuse suurendamiseks ning Eesti ühiskonna ettevalmistamiseks taastuvale ja tasakaalus majandusmudelile üleminekuks.

CRONIMET Nordic on Eesti suurim vanametalliettevõte, eelmisel aastal käideldi 480 tuhat tonni erinevaid metallijääke, millest piisaks umbes 580 tuhande uue sõiduauto valmistamiseks. Ettevõte opereerib ka Lätis, Leedus, Poolas, Soomes ja Rootsis. Ringmajandusettevõttena annab CRONIMET oma panuse tasakaalu loomiseks tööstuse toorainevajaduse ja loodusressursside säästliku kasutamise vahel. CRONIMETi sõsarettevõtte Eesti Vanapaber käitles eelmisel aastal 13 571 tonni vanapaberit, aidates sellega säästa enam kui 230 tuhat puud.

Rohetiiger on kestlike ettevõtete esindusorganisatsioon, mille eesmärk on jagada teadmisi ja tööriistu kestlike muutuste elluviimiseks ning pakkuda koostööplatvormi kogemuste, eduelamuste ja õppetundide jagamiseks.