„CRONIMET on spordi suurtoetaja, kes on leidnud tee nii Eesti klubivõrkpalli, Rally Estonia, ratsaspordi kui palju teiste alade toetuseks. Spordis on kompromissitu täpsus ja pühendumus väga olulised, need on omadused, milles CRONIMET järeleandmisi ei tee,“ kirjeldati pidulikul tänuüritusel CRONIMETi panust.

Tänavuste spordisõprade tänuauhinna – kunstnik Kalli Seina klaasskulptuuri – andsid Tallinna Teletornis üle Eesti Vabariigi kultuuriminister Heidy Purga ja Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa. 

Kultuuriminister Heidy Purga tunnustas kõiki ettevõtteid ja inimesi, kes on panustanud Eesti sportlastesse ja sportlikku Eestisse. „On suur rõõm, et sporti jõuab üha enam eraraha. Tänan kõiki spordisõpru, kellest paljud on juba aastaid toetanud meie sportlasi, spordisündmuste korraldajaid ning liikumisharrastuse edendamist. Väikeses riigis, nagu seda on Eesti, peame panustama koos ja ühiselt, sest spordi, meie riigi ühe olulise visiitkaardi, toetamine on meie ühiskonna ühine vastutus,“ ütles minister.

EOK president Urmas Sõõrumaa sõnul on „Spordisõber“ tänuväärne ettevõtmine, sest tunnustust vajavad tegelikult kõik need, kes sporditegijatele õla alla panevad. „Sügav kummardus teile kõigile, kes leiavad enda hinges koha, et sporti toetada ja kaasa elada,“ ütles Sõõrumaa. 

CRONIMET Nordicu juht Eva Pedjak on öelnud, et ringmajandusettevõttena töötab CRONIMET iga päev selle nimel, et luua meie lastele puhtam ja väärtuslikum elukeskkond. „Kuid väärtuslikku elukeskkonda saavad arendada vaid terved ja targad inimesed. Tervislikult elatud elu üks tagaja on kindlasti sport – just seepärast oleme otsustanud hariduse kõrval ka sporti toetada,“ kinnitas Eva Pedjak.

„Spordisõber“ on Kultuuriministeeriumi ja Eesti Olümpiakomitee poolt 2019. aastal ellu kutsutud traditsioon spordi toetajate tunnustamiseks. Spordisõbra tiitliga tänatakse neid, kes on oluliselt toetanud spordi- ja liikumisharrastuse valdkonda, hoogustanud spordi- ja liikumissündmuste toimumist ning seeläbi ka ühiskonna arengut laiemalt.