„Repo Vabrikute pankrotivara ost on Cronimeti jaoks ennekõike mahukas ringmajandusprojekt, mille eesmärk on sorteerida ja töödelda võimalikult palju erinevaid materjale, et need taaskasutusse suunata,“ ütles Cronimeti juht Eva Pedjak. „Meid ootab ees väga suur töö. Pooleteise aasta pärast peaks olema kinnistu korrastatud ja valmis uute tootmishoonete ehitustegevusega alustamiseks.“

Ligi 50hektarilisel territooriumil laiuvate hoonete ja seadmete lammutamine peaks andma hinnanguliselt 10 tuhat tonni vanametalli. Lisaks tekib lammutusel tuhandeid tonne kivi-, puidu-, paberi- jm jäätmeid. Seadmed, millel on veel kasutamisväärtust, näiteks tootmisliinide osad, treipingid jmt, soovime võimalusel edasi müüa järgmistele kasutajatele. Oleme juba alustanud sealsete ladude tühjendamisega.

Lähiajal paneme oma veebi üles ka info seadmetest ja materjalidest, millel meie hinnangul võiks olla veel kasutamisväärtust.

Küsimuste korral kirjuta: taavi.tuur@em.ee.

Kinnistu potentsiaal pärast korrastamist uue tootmismaana jätkata on väga suur. Kinnistu on tootmise jaoks logistiliselt väga heas asukohas. Piirkonnas on pikaajalised tootmistraditsioonid, mis soodustavad tööjõu leidmist. Tegu on suurtööstuse jaoks väga hea asukohaga, kinnistu kommunikatsioonid on head, võimalik kasutatav elektrivõimsus on suur. „Seetõttu usume, et uue kasutaja leidmine kinnistule on lihtne,“ ütles Eva, lisades, et tegelikult juba praegu käimas arutelud mõnede kinnistu vastu huvi tundvate ettevõtetega.