Suvel viiekümneseks saav Mihhail on sportlik lapsest saati. Algklassidest kuni 15aastaseni jäähokit mänginud noorukit hakkas 1980ndate keskpaigas jõusaali poole kiskuma. „Tekkis uus ja moodne ala – kulturism – keldritesse rajati jõusaale, läksin moega kaasa,“ ütleb Mihhail. Uus ala haaras meest niivõrd, et 1995. aastal omandas ta Tartu Ülikoolis kehalise kasvatuse õpetaja kutse ja tegutses hiljem õpetaja ja treenerina ärikolledžis ja personaaltreenerina Kadrioru spordikeskuses.

Spordipisikust on nakatunud ka Mihhaili lapsed: gümnaasiumi lõpetav ja füsioteraapia stuudiumist unistav tütar on tegelenud tennise ja allveeujumisega, 7aastane poeg mängib hokiklubis Panter. „Ja hästi mängib!“ on isa uhke.

„Kindlasti tahaks ka ise spordiga rohkem tegeleda, kuid praegu läheb pea kogu tööst vaba aeg perele,“ ütleb Mihhail. Mees on väga pühendunud poja treeningute toetamisele. „See on ka üks põhjus, miks alustan peagi eesti keele personaalkoolitusel õpinguid – klubi treenerid on soomlased, enamus lapsevanematest eestlased, kogu suhtlus käib eesti keeles. Ja mõistagi vajan keeleoskuse arendamist ka tööalaseks suhtluseks,“ räägib Mihhail.

Nii palju kui võimalik püüab Mihhail siiski ka oma spordiharrastuste jaoks aega leida. „Ma väga armastan sporti,“ kinnitab mees. Alasid, mis endist kehalise kasvatuse õpetajat huvitavad, on seinast seina: ujumine, tervisejooks, tennis, mäe- ja murdmaasuusatamine, jäähoki, laskesport. „Meie perel on ka suvila Laulasmaal – see on suviti väga mõnus perega koos olemise koht,“ lisab mees.

Sel kevadel sai Mihhail kutse asuda tööle Cronimeti. „Mul on väga hea meel, et see kutse tuli ja mulle väga meeldib siin ettevõttes – ma näen, et juhtidel on selge visioon ja eesmärgid, mille nimel tehakse järjekindlalt tööd,“ räägib Mihhail.

Pikki aastaid töötas Mihhail meie konkurendi Refonda juures, mis tänavu Leedu Metrunale maha müüdi. „Alustasin 2005.aastal Rakvere platsi juhina. Algus oli raske. Öeldi, et näe: see on plats, see on ekskavaator, see on vanametall, need on inimesed – hakka tööle,“ naerab mees. „Kõik pidin ise ära õppima. Ajad oli toona teised, vanametalli platsi väravas oli tihti 200 meetri pikkune järjekord. Elu sundis kiiresti õppima.“

Rakverest edasi tulid juba Kohtla-Järve, Narva ja muude platside rajamised ning nõnda sai Mihhailist mõne aja pärast ettevõtte Lääne- ja Ida-Viru piirkonna juhataja, sellele lisandus hiljem vastutus ka Harjumaa eest. Kui Refonda omanikfirma BLRT Grupp hakkas eelmise kümnendi alguses Klaipedasse tehast rajama, pakuti Mihhailile seal juhtivat positsiooni Refonda UABs. „Aga perekondlikel põhjustel ütlesin sellest positsioonist ära ja jätkasin tööd Refonda Eestis“. Et ettevõtluses edukam olla, täiendas mees end ka viis aastat tagasi Peterburi ärikoolis. „Õppisin juhtimist ja turundust seitsmekuulisel mini MBA kursusel.“

Tere tulemast Cronimeti perre, Mihhail!