Tartust juhitava ettevõtte käideldavad mahud suurenesid aastaga 27% võrra. CRONIMET Nordicu juhatuse liige Eva Pedjak tunneb heameelt iga lisandunud metallikilo üle: „Cronimeti missioon on pakkuda tasakaalu tööstuse üha kasvava toorainevajaduse ja loodusressursside kasutamise vahel, aidates sellega kaasa puhtama elukeskkonna loomisele.“ Pedjak tõi esile, et rauamaagist ühe tonni terase tootmisel paisatakse õhku ligi kaks tonni süsinikdioksiidi (CO2), värviliste metallide puhul veelgi rohkem. Metallijäätmete ümbertöötlemisel uueks tooraineks on CO2-emissioon kaks korda väiksem. „Seega saame öelda, et CRONIMET Nordicu tegevus aitas eelmisel aastal kaasa kasvuhoonegaaside emissiooni vähendamisele hinnanguliselt ligi 500 tuhande tonni võrra, mis oleks õhku paisatud, kui ringmajandusse suunamise asemel oleks sama kogus metalli toodetud maagist,“ ütles Pedjak

Ettevõtte käive kasvas aastaga 16%, küündides 173 miljoni euroni. Eva Pedjaku sõnul oli eelmise aasta käibekasvu peamiseks mootoriks käideldava metallimahu suurendamine ning vähemal määral aitas kaasa ka metalli maailmaturuhindade tõus 2020. aasta lõpus.

CRONIMET Nordicu käideldav must metall jõuab laevadega suuremas osas Türki. Roostevaba metall liigub peamiselt Soome ja Rootsi, vähemal määral ka Aasiasse.

Eestis asuvad Cronimeti metallikogumisplatsid Tallinnas, Tartus, Viljandis, Kohtla-Järvel, Jõgeval ja Paldiskis, kuid ettevõte opereerib ka Lätis, Leedus, Poolas, Soomes ja Rootsis.

Ringmajandusettevõte CRONIMET Nordic on asutaja- ja mõttekojaliikmeks Rohetiigri programmis, mille eesmärk on suurendada keskkonnateadlikkust ja panna alus kogu Eesti riigi tasakaalus majandusele. CRONIMET on suurtoetajaks autoralli maailmameistrivõistlusi võõrustavale Rally Estonia’le, kes on samuti Rohetiigri programmi asutajaliige.