Liiva tänava hooldekodu elanikud Helvi Gauk ja Rein Palm (paremal) panid kohe ühte kasti hulga tippsibulaid.

Tartu peenrakastid valmistas ettevõte Betolux OÜ Reco kogutud taaskasutatud puidust ja neisse sobib istutada näiteks nii maitsetaimi kui ka lilli. Peenrakastid on kõrgendatud ja disainitud selliselt, et nende juures oleks võimalik toimetada ka ratastoolis. Kokku valmistati ja paigaldati hooldekodude soovil kaheksa peenrakasti.

„Keskkonnasäästlikkus algab mõtteviisist ja väikestest tegudest. Ma arvan, et igaüks peaks mõtlema, mida tema saab igapäevaselt teha, et me ei raiskaks loodusressursse ning et meie keskkond oleks puhtam – ja mõistagi ka selle järgi käituma,“ ütles Cronimeti ja Reco omanikeringi kuuluv ettevõtja Eva Pedjak. „Taaskasutatud puidust peenrakastide hooldekodudele kinkimine on väike samm, millega tahame juhtida tähelepanu ringmajandusliku mõtteviisi juurdumise olulisusele.“

“Tartu Hooldekodu kollektiiv  on väga tänulik, et lisaks taaskasutuse olulisusele on  selle tegevusega märgatud ka hooldekodudes elavate toimetulekuraskustega inimeste vajadusi, pakkudes võimalust taimedega tegeleda ka ratastoolis olles. Taimede eest hoolitsemine on tervendav ja nauditav tegevus, mis pakub igapäevaelus positiivseid emotsioone jälgides  taimede kasvamise ilu,“ ütles Tartu Hooldekodu juhataja Kadi Soome.

„Meie Nõlvaku kodus elavad koos inimesed, kellest osa on varasemalt olnud osavad rohenäpud ja ka need, kes pole varem aiatöid teinud. Tegevusjuhendaja käe all soovime neile anda võimaluse, nii midagi hamba alla kasvatamiseks kui ka pakkuda silmailu. Otsime inimestes seda sädet, mis teeb nende elu elamisväärseks ja loodame, et Cronimeti ja Reco annetus aitab meil seda leida,“ ütles asutuse juhataja Indrek Sooniste.

Viljandi Hoolekandekeskuse juhataja Marina Lillepõld lausus, et peenrakastide aktsioon on ehe näide, kuidas kogukond toetab, hoolib ja teeb koostööd: “Olen väga tänulik selle eest ja minuga ühinevad meie 65 klienti ja 30 töötajat.” 

Hoolekandekeskuse juhiabi Mariliis Taal ütles, et kui ta eelmisel aastal keskuses tööle asus, tekkis tal mõte kasutada ära paljudes kohtades kasutult vedelevaid euroaluseid. “Ideeks see siis jäigi, sest igapäevast tööd oli palju,” nentis ta. “Ühel päeval sain kirja Cronimetist, kes pakkus peenrakaste. Küsisin hinnapakkumist, misjärel selgus, et nad soovivad teha kingitust. Väga vahva lugu, kuidas mõte iseenesest teoks saab!” Viljandi Hoolekandekeskusel on Viiratsis Taali sõnul suur aed, peenrakastid sobivad sinna väga hästi ning samas kannavad need endas taaskasutuse sõnumit. 

Viljandisse tegi kastid Proland Ehitus. Kokku lasime valmistada ja paigaldasime hoolekandekeskuse soovil kümme peenrakasti ning tõime kohale ka istutusmulla.

Cronimet ja Reco andsid peenrakastid hooldekodudele üle 3.mail koos Tartu abilinnapea Mihkel Leesiga. Abilinnapea kõrval vasakul Cronimeti juht Eva Pedjak ja paremal hooldekodu juht Kadi Soome.
Viljandi Hoolekandekeskuse juhataja Marina Lillepõld (paremal) koos Cronimeti juhi Eva Pedjaku ning Reco juhi Martin Vaheriga.